השכרת דירת Airbnb

דירות איר בי אנד בי הם למעשה דירות פרטיות המושכרות בסגנון מלונאי ע"ב יומי, שבועי וחודשי.

מדובר בכל מיני קומבינציות של דירות היכולות להתאים למגוון רחב של קהלים בשונה ממלון למשל, ניתן להשכיר דירה שלמה, דירה עם אורחים נוספים, חלק מדירה אותו חולקים עם בעל הבית, וילה, דירות קרוואן, צימר וכיוצ"ב המפוזרים ברחבי הארץ, חלקם בלוקיישנים תיירותים ובאזורים מבוקשים וחלקם בפריפריות, מושבים, קיבוצים וכיוצ"ב ולכן כל אורח בהתאם לצרכים שלו יכול להחליט את הלוקיישן שלו ואם הוא מוכן לחלוק את הדירה ע"מ להוזיל במחיר, לעיתים יש בעלי דירות שגם מציעים לתייר שירותים של הכרת האיזור ומסתובבים איתו ברכבם ומסיירים איתו להכרת הארץ.

לרוב, אם לוקחים דירת אייר בי אנד בי סטנדרטית (לא וילה או פנטהאוז) מחירה יהיה זול משמעותית ממחיר דירה ללילה, עם מרחב ענק של דירה לעומת כ – 20 מטר במלון, כשבבית יש את כל הציוד הנדרש כגון: סלון, טלוויזיות LCD, כבלים, אינטרנט חזק, חדרי שינה, מקלחות, מגבות וסדינים ברמה מלונאית, מטבח מאובזר היכול להוזיל משמעותית את עלות האירוח ע"י הכנת אוכל במקום לשלם על ארוחות במסעדות או במלון, כשמדובר באירוח משפחתי החיסכון הוא עצום.

בנוסף השכרת דירת Airbnb מאפשר להשכיר את כל הנכס כולו ולהגיע עם משפחה מורחבת ועדיין לשלם פחות ממה שהיה נדרש למלון בעבור זוג עם 4 ילדים המצריך השכרת מספר חדרים  בבית מלון.

יש דירות שממש מיועדות רק להשכרה לשם עסק בהשכרה והפעלת מספר דירות מסוג  ויש דירות מגורים שהמשכירים גרים בהם וכשאתם מגיעים הם מפנים את הדירה לאותה תקופה או שהם משכירים רק חדר בדירה ואז הם נשארים שם.

מרבית דירות איר בי אנד בי או באנגלית השכרת דירות Airbnb מעוצבת בסגנון יחודי ואותנטי וכל אורח יכול לבחור את הדירות שהסגנון, הגודל והאבזור מתאימים לצרכיו ע"מ להרגיש תחושה של הבית.

הדירה או החדר שתקחו, הם כמו בבית מלון. אתם מקבלים מצעים נקיים ומגבות נקיות. מותר לכם להשתמש בכל מה שיש בדירה לרבות כלי ניקיון, תבלינים שיש במטבח, מכונת כביסה אם יש ועוד. במידה ויש משהו ספציפי שלא לשימושכם המשכיר יגדיר לכם את זה. ( לא נתקלנו במצב שמשהו היה מחוץ לתחום, אבל יכול להיות שיש)

איך כדאי לבחור דירת Airbnb?
דבר ראשון בחיפוש באתר אתם מצייינים את התאריכים שאתם מעוניינים בהם, את היעד, ומספר הנפשות, יש דירות המשכירות בסגנון יומי את כל הנכס ללא חשיבות לספר הנפשות, אך רוב הנכסים יתרנו מחיר לזוג ותוספת סימלית עבור אורח / בן משפחה נוסף.

את התוצאות המתאימות תראו על מפה. יש אפשרות לסנן את התוצאות לפי סוג הדירה – האם אתם מעוניינים בחדר פרטי בדירה, חדר משותף או דירה פרטית ואתם יכולים לסנן את התוצאות לפי טווח מחירים.

אחרי סינון התוצאות אתם יכולים למקד את המפה על האזור שאתם מעוניינים בו. מומלץ לבדוק מראש איזה אזורים מעניינים אתכם לפני החיפוש בAirbnb.
אחרי מיקוד המפה אתם תראו את התוצאות הרלוונטיות לאזור עצמו. בעצם מרגע זה אתם מתחילים לבדוק אילו דירות נראות לכם.

לאילו פרמטרים חשוב לשים לב כשבוחרים דירה באתר Airbnb?
רצוי לקרוא את חוות הדעת שיש לדירה מאורחים קודמים המספרים על החוויה, המיקום, הניקיון ובעלי הדירה, כשקוראים חוות דעת חשוב לדעת לסנן את החוויות האישיות של האורח לבין הנושאים הקשורים למושכר עצמו.
כדאי לקרוא בקפידה אילו חלקים ,שימוש ושירותים אתם מקבלים עם בדירה במסגרת המחיר ואילו. למשל אם אתם שומרים שבת או כשרות חשוב לבדוק את הגישה לנכס בשבת, סוג הדלת (אם ניתן לנטרל את הקודן למפתח שבת, מעלית שבת, כלים כשרים וכו').
לקרוא את חוות הדעת עצמן ולראות שלא כתוב שם משהו שיכול להיות בעייתי עבורכם. למשל הדירה במיקום מרכזי, אבל יש רעש מהרחוב עד מאוחר בלילה.

חשוב מאוד לשים לב לנושא הניקיון, יש בעלי דירות הנותנים ניקיון פעם בכמה ימים בחינם ויש שמבקשים תשלום, יש שנותנים מצעים ומגבות אחת ליומיים ויש מי שאינו נותן מעבר לכמות שהייתה בהגעה שלרוב אינה מספיקה.

הערות נוספות על Airbnb
בדירות Airbnb אין קבלה ולרוב כל הפעולות מתבצעות מרחוק
1. המשכיר יפגוש אתכם כדי להביא לכם את המפתח בעת הגעה ויסביר לכם על המושכר.
2. ישאיר לכם את המפתח במקום מסויים. או בכספת קטנה למפתחות בסמוך לדירה.
3. או ישלח לכם אפליקצית מוביל לפתיחת הדלת.
4. או שייתן לכם קוד לפתיחת הדלת.

לכן ובשונה ממלון עליכם ליצור קשר עם המשכיר עוד בשלב מקדים ולברר איתו את כל הפרטים לגבי המושכר וסביבתו, החניה, מקום המפגש, כיצד מתבצע צ'ק אין וצ'ק האווט, לרוב הצ'ק האווט גם הוא ללא מפגש ולכן אני מציע להתעקש על מפגש או לצלם כל פרט בדירה ביום ההגעה וביום העזיבה על מנת שבעל הדירה לא יחייב אותכם בגין נזקים שלא אתם גרמתם.

כדאי לבקש מבעת הנכס שמכיר היטב את הסביבה המלצות מקומיות על מקומות ששווה לבקר בהם ומסעדות ובתי קפה מומלצים, אתם יכולים גם להתכתב איתו ולבקש המלצות, במידה ולא יצא לכם לפגוש את המשכיר.

את הדירה אתם צריכים להשאיר במצב דומה לאיך שקיבלתם אותה. אתם לא אמורים לשטוף ולנקות יסודי, אבל כן לסדר ולזרוק את הזבל.

תשלום:
כדאי לקחת בחשבון של אתרים כמו בוקינג ואיר בי אנד בי לוקחים עמלה של 20%, לפעמים שווה להתאמץ להשיג את בעל הנכס ולבצע מולו את העיסקה ולחסוך 20% שלתקופות ארוכות מדובר בסכום לא מבוטל.

 

Call Now Button